17 komentarzy

  1. Paulina J. Rutkowska
    24 kwietnia 2016 @ 15:25

    Bardzo ciekawa fotorelacja z placu boju – schody zaczynają wyglądać niesamowicie. Co to za rysunki, o których była mowa? Podoba mi się autentyczność tego bloga, panuje tu klimat niesamowity. Serdeczności i powodzenia przy dalszej pracy!

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      24 kwietnia 2016 @ 16:36

      Dziękuję za miłe słowa 🙂 Brązowe rysunki odkryły się przypadkiem pod starymi powłokami. Nie widać ich dokładnie – brzegi są zamazane, widać jednak główny zarys, który postaramy się odtworzyć na stropach. Szablony, za radą siostry ciotecznej, która jest konserwatorem zabytków, odrysowałam na kalce, teraz postaram się je wyciąć częściowo z kartonu, żeby powstał szablon. Pozdrawiam serdecznie! 🙂

      Reply

  2. Bluesol
    24 kwietnia 2016 @ 19:21

    Fantastycznie.
    Widzę, że napisałaś Katarzyno również wpisy obrazujące stan wcześniejszy. Z chęcią je przeglądnę. Ten projekt to wyzwanie, ponieważ przestrzeń niewielka.

    Czy schody po prostu wycyklinowaliście i następnie je bejcujecie?

    Z pozdrowieniem, Tomek

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      24 kwietnia 2016 @ 19:31

      W zasadzie każdy projekt jest wyzwaniem 🙂 Zachęcam do przejrzenia, remonty robią największe wrażenie jeśli zestawia się "przed" i "po". Schody zostały opalone, cyklinowane i częściowo szlifowane ręcznie. Następnie zostały pokryte impregnatem oraz lakierem parkietowym.

      Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      24 kwietnia 2016 @ 19:32

      A, i pozdrawiam również ! 😉

      Reply

    • Bluesol
      25 kwietnia 2016 @ 11:14

      A i chcę dodać, że cenie Pani bloga za pasję i bardzo odpowiedzialne podejście do tematu,
      oglądnąłem wpis pokazujący pierwsze zdjęcia Waszego mieszkania.

      Swoja droga, Pani Katarzyno, czy wie pani, czy któryś z polskich blogów, portali publikuje aktualne dane w kwestii zbliżających się targów budowlanych/ architektonicznych, spotkań z ciekawymi architektami?

      Tomek

      Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      25 kwietnia 2016 @ 13:16

      Bardzo dziękuję, pokazuję na blogu po prostu wszystko to, z czym przychodzi mi się mierzyć 🙂 Niestety, nie znam takiego bloga. Najprędzej takich informacji polecam szukać na portalach branżowych, np. http://www.architektura.info, lub w czasopismach: Architektura i Biznes, Architektura Murator.

      Reply

  3. Alicja
    25 kwietnia 2016 @ 06:49

    Brawo świetna inicjatywa. Ta mozaika z kafelek aż serce ściska – będzie pięknie wyglądać. A jaka firma robi remont jeśli to nie tajemnica?

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      25 kwietnia 2016 @ 13:10

      Dziękuję! Napisz do mnie wiadomość mailową, napiszę Ci. Choć może warto poczekać na efekt końcowy – wtedy będę pewna czy tę firmę polecać – póki co zapowiada się jednak, że tak! 😉

      Reply

    • Alicja
      1 maja 2016 @ 13:13

      Mój e-mail alicjadobrze[at]gmail.com
      Pozdrawiam 🙂

      Reply

  4. DW
    25 kwietnia 2016 @ 12:59

    Wygląda niesamowicie! A kafelki to po prostu cudo 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      25 kwietnia 2016 @ 13:10

      Dziękuję! 🙂

      Reply

  5. Anonimowy
    19 września 2016 @ 09:53

    Jak wygladal remont tynkow? Czy zostaly skute, czy tez jedynie wzmocnione i wygladziowane?

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      19 września 2016 @ 10:03

      Tynki zostały tu jedynie wzmocnione i zaszpachlowane.

      Reply

  6. Małgośka
    6 kwietnia 2018 @ 20:55

    Dzień dobry,

    Czy zastosowany został jakiś specjalny tynk na ściany ( np.żywiczny ?}

    Reply

  7. FI
    8 lutego 2021 @ 00:36

    Jaki kolor schodów? Jaka bejca? Jaki lakier?

    Reply

    • Katarzyna Antończyk
      18 lutego 2021 @ 10:16

      Dzień dobry,
      niestety, nie udzielam takich informacji. Pozdrawiam.

      Reply