0
Your cart is empty. Go to Shop
0
Your cart is empty. Go to Shop

W serii “jak łączyć kolory we wnętrzach” to już trzeci, po szarym i beżowym, wpis (Jak łączyć kolory: beżowy / taupe / cappuccino oraz Jak łączyć kolory: szary). Zielony nie jest ostatnio zbyt popularnym kolorem, chociaż gdzieniegdzie zaczyna się pojawiać – głównie w swojej wersji szmaragdowej i ciemnej. Ja lubię ciemną, trochę stłumioną zieleń, a także nieco trudniejszy kolor zgniłej zieleni.

Z czym łączyć kolor zielony? Każdą zieleń połączyć można z:


> bielą i czernią 
> drewnem
> szarościami
> ze złotem

Zobaczcie najciekawsze i najpiękniejsze możliwe połączenia kolorów.

1. Ciemna zieleń i szmaragdowa zieleń

>> z granatowym:


 To jedno z moich ulubionych połączeń, zieleń i granat są na początku razem nieoczywiste, ale kiedy zobaczy się je w tym zestawieniu to wiadomo, że to jest TO


wnętrze z kolorem zielonym i granatowym

zielona sofa i granatowa ściana we wnętrzu
Odważne, szałowe połączenie różnych odcieni zieleni, niebieskiego, granatu i złota
tapeta w liście bananowca w łazience

W pokoju mojego syna połączyłam zielone łóżko z granatową ścianą:

>> z drewnem, bielą i czernią:

To najłatwiejsze, a piękne, połączenie, które każdy może zastosować z łatwością u siebie. Wszystkie odcienie drewna i zieleni dozwolone.

…no dobrze, prawie wszystkie. Bo miętowa zieleń i ciemne, czerwonawe drewno nie tworzyłyby zgranej pary.

zielony z drewnem i złotymi elementami w kuchni
drewno i zieleń we wnętrzu łazienki

zgaszona zielona ściana i drewniane schody

zieleń, drewno i beż we wnętrzu
wnętrze z kolorem zielonym i drewnem

>> “ton w ton” (czyli ten sam kolor powtórzony na różnych materiałach i w różnych jasnościach, trudne do osiągnięcia, ale niezwykle efektowne)

zielona ściana i fotele - kompozycja zieleni
kolor zielony - ton w ton
ciemnozielona sofa na tle zielonej ściany
klasyczne zielone wnętrze

oraz tak, jak zrobiłam to w jednym z moich projektów:

inne, bardzo ciekawe połączenia zieleni i innych kolorów, trudne do klasyfikacji:

kompozycja kolorów - zieleń plus bordo
połączenie kolorów: zielony i różowy

Kto z Was ma w domu coś zielonego, i jak to połączyliście z resztą? 

—————————————-

Zapraszam Was do moich dwóch grup na Facebooku:

1. Remonty Mieszkań w Kamienicach – grupa porad remontowych specjalistycznie związanych z kamienicami

2. Akademia Urządzania Wnętrz – grupa dyskusyjna o urządzaniu wnętrz 🙂

oraz na mój Instagram:
instagram.com/architekt_na_szpilkach/

WSZYSTKIE WPISY

Jeśli chcecie zostać ze mną dłużej, zapraszam Was do moich dwóch grup na Facebooku:

1. Remonty Mieszkań w Kamienicach – grupa porad remontowych specjalistycznie związanych z kamienicami
2. Akademia Urządzania Wnętrz – grupa dyskusyjno-poradnikowe o urządzaniu wnętrz
oraz na mój Instagram

43 komentarze

  1. Maruda
    13 czerwca 2017 @ 22:37

    A jaw topowym piśmie wnetrzarskim przeczytałam niedawno ze zieleń jest właśnie b cool , i greeny – b szalony intensywny zielony jest kolorem roku…. 🙂 Ja ostatnio przepadam za zielonym i w sypialni szaro-rdzawy dywan z Ikea i szare zasłony w pasy połączyłam z zielonymi dodatkami, wazonem i ….chusta do noszenia bobasa w soczyste pasy która wisi na drzwiach. Jeszcze będzie coś w ramie na ścianie. Jest fajnie. 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      23 czerwca 2017 @ 21:44

      Ten trend z trawiastą zielenią jest okropny i staram się na niego nie zwracać uwagi 😉 bo jedyna jego akceptowalna forma we wnętrzu to żywe rośliny 😉 Gratuluję umiejętności bawienia się kolorami, to niezła frajda, prawda? 🙂

      Reply

  2. Catalina
    14 czerwca 2017 @ 09:54

    Ja mam zieloną łazienkę. Połączona z brązem, bielą i czernią. Moja zieleń to kolor świeżych wiosennych listków, bardzo jasna i delikatna. A jak mam ochotę zaszaleć to zamieniam brąz na niebieski

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      23 czerwca 2017 @ 21:45

      Brzmi super! 🙂 jeszcze jakieś zdjęcie by się przydało! 😉

      Reply

  3. M a ł y P i e c
    16 czerwca 2017 @ 16:02

    niebieski + zielony= super

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      23 czerwca 2017 @ 21:45

      To też moje ulubione zestawienie.

      Reply

  4. Ola
    20 czerwca 2017 @ 08:05

    Ja właśnie jestem na początku remontu mieszkania w kamienicy i w planie mam zieloną kuchnię :), projekt już jest :). Na podłodze zostawiam stare deski, na ścianie zaplanowałam białe płytki, więc będzie połączenie zieleni, bieli i naturalnego drewna. Granat zaplanowałam w przedpokoju – na suficie 😉

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      23 czerwca 2017 @ 21:46

      Pięknie brzmi! Ja też mam granat na suficie w łazience więc wiem, że to dobry pomysł 🙂

      Reply

  5. Villadecor
    20 czerwca 2017 @ 08:47

    Połączenie z granatem wygląda ciekawie. Chociaż nie wiem czy zastosowałabym to w swoim domu. Jest to jednak trochę ciemne zestawienie i nie wiem czy prezentowałoby się dobrze ( wolę jasne, przestrzenne wnętrza) Pomieszczenia ciemne trochę mnie męczą.

    Za to zieleń plus złoto – mistrzostwo świata!

    Reply

  6. Julia
    20 czerwca 2017 @ 21:39

    Bardzo inspirujący wpis. Z pozoru mogłoby się wydawać, że takie kolory nie pasują do siebie. Mi osobiście bardzo podoba się połączenie zieleni z granatowym. Eleganckie i szykowne.

    Reply

    • Ozio8
      25 lipca 2017 @ 20:17

      Mi właśnie też sie to badzo podoba 🙂

      Reply

  7. kasia
    23 czerwca 2017 @ 08:35

    Piękne są zielone wnętrza – podobają mi się aranżacje z połączeniem zieleni i granatu, co prawda są bardzo odważne i trzeba się z nimi trochę oswoić, ale wnętrze wygląda naprawdę wspaniale.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      23 czerwca 2017 @ 21:47

      Właśnie, jest efekt "wow".

      Reply

  8. Anonimowy
    23 czerwca 2017 @ 11:32

    Ja mam w planach łazienkę (z dużym oknem 180 x 100) w ciemnej zieleni, chcę ja połączyć ze złotymi dodatkami, szaro/biała podłogą. Po twoim zdjęciach może nawet granat się tam gdzieś znajdzie :). Ja kocham ten kolor od lat, ale w wydaniu morskim i butelkowym, jasne jakoś mi nie podchodzą. Pierwsze zdjęcie jest przepiękne 🙂

    PS. Z jakieś firmy pani użyła w swojej realizacji złote uchwyty w szafkach? bardzo mi się spodobały 🙂
    Pozdrawiam Uśmiechnięta

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      23 czerwca 2017 @ 21:49

      To Castorama 🙂

      Reply

  9. Gabriela
    26 czerwca 2017 @ 14:42

    To mi szczerze takie połączenia się nie podobają wolę bardziej "klasyczne" rozwiązania!

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      26 czerwca 2017 @ 19:20

      A jest coś bardziej "klasycznego", niż zieleń + drewno + biel? 🙂

      Reply

  10. Pliszka
    26 lipca 2017 @ 13:02

    Piękne te zielenie! Ja wprowadzam zieleń dodatkami. Lubię ją łączyć z różem lub fioletami – na blogu mam kilka takich aranżacji swojego gniazdka.
    Ale kusi mnie też cała "butelkowa" ściana, oj kusi 😉

    Reply

    • mikwits
      9 sierpnia 2017 @ 14:27

      Popieram w 100% 🙂

      Reply

    • lalka
      9 sierpnia 2017 @ 17:19

      Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Reply

  11. lalka
    9 sierpnia 2017 @ 17:20

    Fantastyczna seria wpisów o kolorach. Kocham urzadzanie wnętrz, dobór materiałów, mieszanie stylów, niebanalne połączenia, mam wyczucie w kolorach, brakuje jednak wiedzy, wtedy działa się na tzw. "czuja" 🙂 Pięknie proszę o wpis na temat niebieskiego. Wydaje mi się, że o tym kolorze mozna by "strzelić" nawet dwa lub trzy wpisy, tak dużo zastosowań może ten kolor mieć. Pozdrawiam gorąco

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      10 stycznia 2018 @ 21:30

      Będzie! 🙂

      Reply

  12. Mirek
    21 sierpnia 2017 @ 20:55

    Takie rady zawsze się przydają!
    Zapraszam również na http://www.wzornikarchitekta.pl

    Reply

  13. Anonimowy
    25 września 2017 @ 08:26

    Super strona,szkoda że dopiero teraz, ja znalazłam….wybralam kolor mebli do kuchni w lakierze połysk ral9016. No i niestety żałuję:-(niestety nie mogę już tego zmienic-czy doradzilaby mi Pani jaki kolor szkła na ścianę między blatem a szafkami wybrać aby "ocieplić" kuchnie?blat jest drewniany,podloga biało-bezowa.z góry dziękuje za odp. Zrezygnowana:-(

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      26 września 2017 @ 11:22

      Żeby "ocieplić" kuchnię odradziłabym przede wszystkim szkło – już sam materiał nada chłodnego wyrazu. Może jakiś beżowy kamień naturalny – wapień, trawertyn – nad blat?

      Reply

  14. Anonimowy
    27 września 2017 @ 23:38

    Dziękuję Pani bardzo za pomoc:-)a czy dopuszczalne jest,ze podłoga jest beżowa a na ścianie jakieś płytki w szarościach?

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      28 września 2017 @ 09:34

      Dopuszczalne, byleby ta szarość z płytek nie była zbyt chłodna.

      Reply

    • Anonimowy
      28 września 2017 @ 09:39

      Dziękuję Pani bardzo:-)

      Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      28 września 2017 @ 10:01

      🙂

      Reply

  15. Unknown
    4 stycznia 2018 @ 15:32

    Butelkowa zieleń i granat( petrol blue) to zdecydowanie najpiękniejsze zestawienie kolorów. Za 3 msc zaczynam remont mieszkania. I czy można tak ciemne kolory zastosować w małym mieszkaniu w bloku? Np na jednej ścianie w sypialni i w salonie? Jaki kolor można do nich dobrać by nie było za ciemno. Nie chce dobrać nie odpowiedniego koloru:/

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      4 stycznia 2018 @ 22:09

      Można zastosować te kolory w małych pomieszczeniach, o ile są dobrze doświetlone. Pozostałe kolory najlepiej zestawić próbkami na konkretnych ścianach.

      Reply

    • Unknown
      5 stycznia 2018 @ 11:17

      Mam dosyć duże okna, praktycznie na całej szerokości pokoju. Chce granat zestawić z biela w sypialni 😉 a jaki poleca Pani farby?

      Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      10 stycznia 2018 @ 21:32

      Na ogół korzystam z Fluggera.

      Reply

  16. Anonimowy
    22 marca 2018 @ 13:51

    Mam w salonie butelkową ścianę, pod którą ustawiłam szary narożnik. Pozostałe ściany są białe. Podłoga w kolorze miodowym. Ale zupełnie nie wiem jakie zasłony dać na okna…? Salon jest dobrze doświetlony bo mam 2 okna, w tym jedno balkonowe.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      25 kwietnia 2018 @ 09:38

      Dzień dobry, niestety nie jestem w stanie dobrać odpowiedniego koloru z opisu. Według mnie butelkowa ściana + szary narożnik już nie bardzo ze sobą grają.

      Reply

  17. Ania Ft
    25 kwietnia 2018 @ 07:56

    Bardzo fajny i pożyteczny wpis – zawsze jednak poza naturalnymi połączeniami wchodzi gust danej osoby, a z gustami się nie dyskutuje;) Pozdrawiam!

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      25 kwietnia 2018 @ 09:30

      Gdyby z gustami się nie dyskutowało, praca architekta i projektanta wnętrz byłaby niepotrzebna.

      Reply

  18. Anonimowy
    9 maja 2018 @ 07:23

    Zakochałam się w tym połączeniu braw, dlatego w salonie z kuchnią mam butelkową zieleń połączoną z szarobeżem, ciemno orzechowymi meblami oraz mocnym akcentem w postaci musztardowej sofy. Zastanawiam się jednak nad krzesłami do części jadalnianej. Mianowicie BERNHARD zielony lub ODGER niebieski (IKEA). Nie wiem czy dodanie kolejnego koloru to dobry pomysł…

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      22 marca 2019 @ 21:18

      Trudno mi doradzić nie widząc całości wnętrza…w każdym razie nie widzę tu jednoznacznej odpowiedzi.

      Reply

  19. Unknown
    20 czerwca 2018 @ 21:31

    z drewnem, bielą i czernią…
    3 zdjęcie, te z kręconymi schodami, jaki to jest odcień zieleni ? Szukam dokładnie takiej farby 😊

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      22 marca 2019 @ 21:17

      Trzeba by odszukać projektanta tego wnętrza i zapytać 😉 a jak nie, to próbować z próbek i wzorników az kolor będzie idealny.

      Reply

  20. Anonimowy
    13 października 2018 @ 07:22

    Czy Pani zdaniem butelkowa/głęboka zieleń pasuje tylko do klasycznych/eleganckich wnętrz? Czy może dobrze wyglądać zestawienie jednej sciany zielonej z meblami, z sieciówki?(kolor biały, jasnoszary, granat) Podłoga jasna, drewnopodobna, reszta ścian białych, z białymi meblami i złote dodatki.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      22 marca 2019 @ 21:16

      Takie zestawienie jak najbardziej może dobrze wyglądać z zielenią.

      Reply