# PROBLEM – spróchniała belka w łazience
ROZWIĄZANIE
Spróchniałą, nienośną część trzeba by usunąć i wstawić nowy fragment, oparty na częściach nośnych. Oczywiście, spowodowało to dodatkowe koszty i opóźnienie.
ROZWIĄZANIE
Piec ( z zamkniętą komorą spalania) będzie ukryty w zabudowie.
ROZWIĄZANIE
Muszę przyzwyczaić się do rur na wierzchu 😉 Jeden z Czytelników bloga zasugerował schowanie rur w sztukaterii, jednak nie planowałam sztukaterii w całym mieszkaniu, i nie jestem pewna czy chciałabym ją w jednym pomieszczeniu jedynie dla ukrycia rur.
ROZWIĄZANIE
Zdecydowałam się na wyrównanie poziomu sufitem podwieszanym, którego początkowo nie było tam w planach. Wysokość pomieszczenia niestety musiała się więc obniżyć, pojawił się też dodatkowy koszt montażu sufitu podwieszanego.
# PROBLEM – cienkie (6 cm), krzywe ściany działowe, chwiejące się mocnym oparciu się
ROZWIĄZANIE
Ściany działowe wyburzyłam i wybudowałam na nowo, z silki. Dzięki temu bez problemu można powiesić na nich również ciężkie szafki kuchenne.
#PROBLEM – stare, wypaczone drzwi nie pasowały do nowych prostych ścian działowych
ROZWIĄZANIE
Okazało się, że przynależąca do mojego mieszkania komórka na strychu ma jedną ścianę zbudowaną ze starych drzwi 😀 Zamieniłam tamte drzwi na te, które początkowo były w tym mieszkaniu. Drzwi ze strychu okazały się mniej wypaczone i udało się je po przycięciu z kilku stron wpasować w nową ścianę.
ROZWIĄZANIE
Nie zdecydowałam się na odnawianie tej podłogi. Podjęłam decyzję o demontażu starej i położeniu nowej sosnowej podłogi w tym pokoju. Całe szczęście, że pomiędzy belkami mamy gruz i piasek, a nie żużel (niezdrowy!)! Bo wówczas wymieniałabym wszystkie podłogi 😉
W związku z tym podłoga w przedpokoju – celowo – wykonana jest nierówno, miejscami z lekkim spadkiem, aby dopasować się do istniejących podłóg. Wygląda jednak na idealnie równą 🙂
Tylko posadzka w łazience podniesiona jest o około 8 mm względem posadzki w reszcie mieszkania. Zastałam tam stosunkowo nowe, stalowe belki zamontowane na takim poziomie, że uniemożliwiły wyrównanie wysokości.
ROZWIĄZANIE
Ścianę wygłuszyliśmy i ociepliliśmy wełną mineralną z pustką powietrzną (system ocieplania od wewnątrz).
ocieplona ściana do sąsiadki |
Ale były też 2 pozytywne niespodzianki – zastałam betonowo-stalowy, nowy strop w łazience (który w przeciwnym przypadku pewnie musiałabym robić, belki drewniane byłyby pewnie spróchniałe), odkryło się też łukowe nadproże z cegły, które już Wam pokazywałam 🙂
Przypadkowo odkryty łuk |
stalowe belki w łazience (w głębi po prawej) |
ODCINEK 12 – Wprowadzamy się za 2 tygodnie!
ODCINEK 13 – Kuchnia: jak wygląda teraz i jak będzie wyglądać niebawem
ODCINEK 14 – Łazienka – efekt końcowy PRZED-PO
—————————————-
1. Remonty Mieszkań w Kamienicach – grupa porad remontowych specjalistycznie związanych z kamienicami
2. Akademia Urządzania Wnętrz – grupa dyskusyjna o urządzaniu wnętrz 🙂
oraz na mój Instagram:
instagram.com/architekt_na_szpilkach/
Chaga
9 sierpnia 2016 @ 21:05
Tak to jest przy remontach, zawsze coś wyskakuje. W moim nowym mieszkaniu: odsłonięte rury, cienkie i sypiące się ścianki działowe, krzywe sufity… Jakoś dało się to opanować 🙂
Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
10 sierpnia 2016 @ 18:45
Pewnie, zawsze się daje opanować i całkiem to jest ekscytujące! 🙂
Anonimowy
10 sierpnia 2016 @ 18:57
Na gazowe rury sposób najprostszy to półka pod sufitem. Np na rzadziej czytane ksiazki.
Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
11 sierpnia 2016 @ 13:04
Ale półka musiałaby pasować do kompozycji całego pomieszczenia. U mnie nie pasuje półka nad pięknymi dwuskrzydłowymi drzwiami – to one i widok za nimi mają przyciągać uwagę.
Marta (Pani Sowa)
11 sierpnia 2016 @ 08:37
Ale świetnie się to czyta! Jak jeden z ciekawszych seriali :> Marzy mi się mieszkanie w kamienicy, więc gdyby przyszło co do czego… Twoje wpisy będą idealne ;D Dziękuję!
Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
11 sierpnia 2016 @ 13:03
Cieszę się bardzo i przyznam, że sama też lubię czytać blogi z "historią remontu" ":) Życzę Ci więc mieszkania w kamienicy!
Anonimowy
11 sierpnia 2016 @ 10:53
Kasiu, czy możesz zdradzić jaki macie pięć gazowy? Nie wiem jaka firmę wybrać…. Gabrysia
Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
11 sierpnia 2016 @ 13:02
Pewnie. To Immergas Victrix 26 2l.
Anonimowy
12 sierpnia 2016 @ 11:06
Dzięki! A czy ktoś go Wam polecił czy już może mieliście jakieś doświadczenie związane z tą firmą? Super że jest taki niewielki.u nas fachowcy polecają Dietricha… sama nie wiem co wybrać…. ciężkie decyzje…:) A jeszcze zapytam o grzejniki.polecalabys jakiejś firmy? Fajne są takie w klasycznych kształtach, ale nie wiem czy mój budżet udźwignie temat…bo mamy 93m2 do ogrzania 🙂
Gabrysia
Anonimowy
11 sierpnia 2016 @ 14:42
Niezły progres 🙂 Śledzę Twoje wpisy i naprawdę podziwiam. Też jestem w trakcie remontu i mam parę rozterek. Najwięcej emocji chyba przynosi aranżacja pokoju dla dziecka. Postawiliśmy na jasne barwy, ale mimo to ciężko się dogadać. Może Wy staniecie chociaż po mojej stronie? Co sądzicie o takich roletach do biało-beżowego pokoju? http://dodatki.velset.pl/2042.dodatki-do-okien-dachowych,2044.2047.1180.1305.aub.html?c=2034&s=5&d=1156
Kasia
12 sierpnia 2016 @ 09:11
Jak to przy remoncie problemy pojawiają się tam gdzie się ich nie spodziewamy i generują (niestety) koszty. Niemniej jednak mieszkanie zapowiada się wspaniale, a z wszelkimi trudnościami na pewno sobie poradzicie. Życzę powodzenia i pozdrawiam:)
Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
20 grudnia 2016 @ 16:18
Dziękuję!
mama
20 września 2016 @ 12:05
Kasiu, stara kamienica podobne problemy żeby nie powiedzieć dokładnie te same:-) ja mam również problem z rożnymi poziomami podłóg, a konkretnie podłogi z starymi dechami w korytarzu. Do tej pory w kuchni była wylewka betonowa, ja chciałabym w kuchni mieć drewno ale wylewka jest tak wysoko ze nowa podłoga z deskami wystawałaby na ponad 2 cm poza tym trzeba by było robić legary…trudna sprawa, jak byś wybrnęła z takiego problemu? Czy decydować sie na różnice podłóg, czy zostawić podłogę betonową czy jednak kłaść na nią gres?
Byłaby też wdzięczna za podpowiedz dot drzwi u mnie niestety drzwi wejściowe , piękne stare drewniane, zostały prez poprzednich właścicieli wymienione na te najtańsze z marketu – gdzie znaleźć cos ciekawego? U mnie nie ma strychu:-)
Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
20 grudnia 2016 @ 16:21
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, umknął mi gdzieś Twój komentarz. Myślę, że zostawiłabym różnicę w poziomach – po jakimś czasie będzie zupełnie niezauważalna dla Was, a w kuchni na podłodze będzie materiał, o którym marzysz.
Jeśli chodzi o drewniane drzwi to można piękne drzwi bardzo tanio znaleźć na olx, ewentualnie kupić drzwi sosnowe w markecie budowlanym i pomalować. Jeśli się nie uda, zrobienie drewnianych drzwi można zlecić stolarzowi – to koszt ok. 2000-2500 zł za sztukę.
Anonimowy
26 października 2019 @ 21:57
Wszystko jak u mnie, kłopotów nie mslo ale czekam na efekt końcowy podobny łuk znalazłam w łazience jednak był za nisko żeby go zostawić 🙁 drzwi w trakcie szlifowania niestety pokrytr tak lepka bejca że wymiekla opalarka a i papier ścierny nie daje rady ale ciągle walcze 🙂
Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
26 stycznia 2020 @ 20:24
Powodzenia! Kamienice nie są łatwe 😉