12 komentarzy

  1. Unknown
    3 grudnia 2014 @ 12:13

    Zgadzam się z tobą – Kraków też najpiękniejszy jest poza sezonem 😉 zazdroszczę ci tego kryształowego powietrza! Ja jestem ciekawa jaka różnica wynikłaby z porównania tego, jak nasze miasta widzą turyści a jak mieszkańcy? Pozdrowienia z zasnutego smogiem K.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      3 grudnia 2014 @ 12:40

      Faktycznie powietrze jest czyste, a woda z kranu z podziemnych sopockich źródeł idealna do picia 🙂 Za to zimą cholernie wieje od morza, tak na pocieszenie 😉

      Reply

  2. Unknown
    7 grudnia 2014 @ 23:45

    Willa przepiękna! Jak będę w Sopocie pojadę tam zrobić Dawno Temu w Domu ;] Pozdrowienia!

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      8 grudnia 2014 @ 11:41

      Niedługo ja się zabieram za wpis cały o tym domu, więc musiałabyś tu szybko przyjechać! 😉

      Reply

  3. Sielanka
    9 grudnia 2014 @ 07:18

    Sopot jest wyjątkowy ale potrzebuje wiele rąk i mądrych głów do odnowy – mógłby stać się kurortem o wiele bardziej znanym niż jest teraz 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      9 grudnia 2014 @ 07:25

      Niewiele jest już nieodrestaurowanych zabytków i miejsc w Sopocie, jest to bardzo zadbane miasto, widać to zresztą na moich zdjęciach. Myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Nie wiem też czy to, że byłby bardziej znany przyniosłoby mu jakiekolwiek korzyści – w sezonie i tak jest tu tłok nie do zniesienia.

      Reply

  4. Marcin
    9 grudnia 2014 @ 15:36

    Takie spacery to ja lubię. Tyle piękna przedstawiłaś na zdjęciach, że sam chętnie poprosiłbym Cię o wykonanie mapki;)

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      9 grudnia 2014 @ 17:56

      Dołączyłam mapkę do wpisu według Twojej prośby 😉

      Reply

  5. Anonimowy
    8 marca 2015 @ 02:20

    W wieży kamienicy na Czyżewskiego nie da się mieszać, wewnątrz są kręcone schody, w oknie kiedyś był witraż przedstawiający wiatrak, przy zapalonym świetle w nocnej zimowej scenerii to była po prostu bajka…., niestety witraż został skradziony w nocy około 1980 roku……..smutne.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      8 marca 2015 @ 13:36

      Dzięki za informację, może kiedyś uda mi się tam dostać i sfotografować wnętrze. Rzeczywiście smutna sprawa z witrażem. Na kamienicy, w której znajduje się moje mieszkanie (w Sopocie), na szczycie wieży, jeszcze niedawno znajdował się wiatrowskaz-kogut. Też został skradziony, w czasie remontu dachu 🙁

      Reply

  6. Anonimowy
    19 marca 2015 @ 16:50

    I jeszcze jedno o kamienicy na Czyżewskiego: w mniejszym oknie poniżej tego podłużnego, był też witraż, przedstawiający młyn, i ten niestety w nocy na początku lat 80'tych skradziono a jego szczątki osobiście znalazłem w krzakach za placem zabaw obok Dworku Sierakowskich.

    A co do Willi Bergera na Westerplatte to występowała ona w filmie "Medium" ale tylko i wyłącznie z zewnątrz, wydarzenia wewnątrz były kręcone gdzie indziej, nie jestem teraz na 100% pewny ale chyba w willi na Andersa 27, która obecnie należy do UG.

    Reply

  7. Krystyna Polek
    28 lipca 2017 @ 19:27

    na ulicy Goyki jeszcze chyba nie byłam a wydawało mi się że w Sopocie widziałam już wszystko!

    Reply