22 komentarze

  1. Darek
    24 marca 2017 @ 17:19

    Otóż to, takich właśnie porad było mi trzeba 🙂

    Reply

  2. Anonimowy
    25 marca 2017 @ 08:23

    Jak zwykle z przyjemnością czytam Pani artykuł…Może podsunę temat nowego posta: marmuru czy płytek marmuropodobnych (właśnie pojawiają się w sklepach wielkoformatowe, rektyfikowane, świetnie udające marmur carrara)w niestety małej łazience! Z czym go połączyć, żeby nie przytłaczał w niewielkim pomieszczeniu? Hitem jest łączenie z drewnem….Co Pani sądzi? Liczę na super pomysły i pozdrawiam.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      3 maja 2017 @ 11:00

      Niestety, akurat nie lubię płytek "udających" cokolwiek… 😉 Ale co do wpisu "co z czym łączyć" to jest to dobry pomysł, taki przepis na udaną łazienkę w skrócie. Pomyślę, dziękuję! 🙂

      Reply

  3. Marta
    25 marca 2017 @ 09:43

    Kiedyś wydawało mi się że wnętrze w którym dominuje kolor szary musi być smutne. Ten wpis udowadnia, że to wcale nie jest prawdą. Dziękuję za przydatne porady i ciekawe przykłady zastosowania szarości w mieszkaniu. Szczególne przypadły mi do gustu te z dwóch ostatnich zdjęć.

    Reply

  4. azga
    25 marca 2017 @ 15:19

    Beże i szarości, jako subtelne kolory, wymagają dobrej jakości materiałów. Szara wełna wygląda elegancko, szary na jedwabiu olśniewa, na bawełnie dobrze wygląda szary melanż, natomiast gładka szara bawełna czy poliester wyglądają tandetnie lub ścierkowo.
    Na zdjęciach chodzi nie tylko o zestawienia kolorów, ale przede wszystkim o piękną architekturę, szlachetne dodatki i materiały. Nie ma podróbek, paneli, mebli z płyt, postarzanej chińszczyzny. Stąd efekt, niestety dosyć trudny uzyskania u nas.

    Reply

    • Malgo
      25 marca 2017 @ 17:28

      Trafna uwaga. Sama borykam się z szaro biala łazienką i utknelam na wyborze dodatków typu lustro szafki itp chyba pójdę w jakieś ładne drewno, może debinke.

      Reply

  5. AWitek
    28 marca 2017 @ 11:49

    Szarość to odcień w którym bardzo dobrze się czuję 🙂 Szary wbrew obiegowej opinii nie musi być w naszych wnętrzach smutny.

    Reply

  6. Edyta
    29 marca 2017 @ 00:12

    Uwielbiam szarość w pomieszczeniach!

    Reply

  7. Anonimowy
    3 sierpnia 2017 @ 21:30

    Aż mam motylki w brzuchu patrząc na te zdjęcia, bo absolutnie zgadzam się z Twoim podejściem do kolorów. Nie znoszę połączeń trzech konkretnych kolorów. To właśnie potrafią Paryżanie -dobór kolorów i materiałów. Też inspiruję się ich wnętrzami. Pozdrawiam. M.

    Reply

  8. Ala
    6 sierpnia 2017 @ 16:07

    Super połączenia szarości,ja akurat polubiłam ostatnimi czasy szarość ale nie lubię wnętrz bezosobowych,te inspirują,gdyż na pewno takie nie są,staram się,żeby nasze małe eM nie było nudne i sztampowe ale ciągle poszukuję nowych inspiracji.Super blog.

    Reply

  9. Anonimowy
    1 stycznia 2018 @ 17:30

    A ja mam pytanie odnośnie doboru panelu miedzy szafkami w kuchni, które to są koloru szarego. W większości aranżacjach szare meble kuchenne oddziela biała płytka metro. Tak się składa, że sama planuje zakup szarej kuchni z Ikeii(bodbyn), jednak wolałabym jakieś bardziej oryginalne rozwiązanie. Czy myśli Pani ze kafle Realonda Andalusi pasowałyby do takich szafek, czy jednak jest to już za dużo i za bardzo przekombinowane? 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      1 stycznia 2018 @ 19:02

      Te kafle w ogóle mi się niestety nie podobają 😉

      Reply

    • Anonimowy
      1 stycznia 2018 @ 21:13

      Rozumiem:) Co za tym Pani mogłaby zaproponować, by jednak było to coś innego niż zwykłe białe płytki metro? 🙂 Bede wdzięczna za Pani opinie!

      Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      10 stycznia 2018 @ 20:51

      Właśnie opublikowałam wpis z kuchnią z tymi frontami, są tam użyte piękne kafle. Poza tym pisałam też osobny wpis o kaflach nad blatem, proszę tam zajrzeć.

      Reply

  10. Ewa
    4 stycznia 2018 @ 21:19

    Cześć,
    mam pytanie co myślisz o czarnych drzwiach (matowych) do salonu pomalowanego na kolor szary?

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      4 stycznia 2018 @ 21:54

      To bardzo ogólne pytanie, generalnie czarny+szary to dobre połączenie, ale czerń na drzwiach zastosuj tylko, jeśli w mieszkaniu pojawiają się inne elementy w tym kolorze

      Reply

    • Ewa
      5 stycznia 2018 @ 12:19

      jakie masz na myśli inne elementy? kanapa? zastanawiałam się nad nią, ale boje się, że będzie za czarna plama w salonie. Jeśli chodzi o drzwi to z salonu mam ich tylko 2 pary więc nie będzie się to aż taki dominujący kolor. Kuchnie mam w kolorze antracytu.

      Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      10 stycznia 2018 @ 20:47

      Niestety, nie potrafię zaprojektować wnętrza w komentarzu. Inne elementy to są po prostu inne punkty czerni we wnętrzu, tworzące spójny efekt.

      Reply

  11. Anonimowy
    18 lutego 2018 @ 13:58

    Jestem na etapie wyboru farb do salonu połączonego z jadalnią i kuchnią – w sumie 36m2. Pomieszczenie jest długie i dość wąskie. Na początku chciałam pomalować salon i jadalnie w kolorze Light Grey a kuchnię Off White. Po Twoim artykule zaczęłam mieć mętlik w głowie 😉

    Reply

  12. innebrzmienia
    25 maja 2018 @ 16:49

    Bardzo podoba mi się ten artykuł. Będę tutaj częściej zaglądać.

    Reply

  13. Magda
    31 stycznia 2021 @ 11:55

    Przyjemnie się czyta, dobry artykuł. Może podsunie Pani pomysł na kolor podłogi w domu z bali sosnowych? To niełatwe wnętrze do urządzenia 🙂 Będzie też cegła w kolorze naturalnym (m.in, w kuchni), kuchnia w kolorze białym, okna są antracytowe, więc pomyślałam o ciemnej podłodze i białych drzwiach, co Pani sądzi? Kolejną zagwozdką jest dobranie odpowiedniego koloru mebli do salonu. Pozdrawiam ciepło 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk
      1 lutego 2021 @ 12:25

      Dzień dobry,
      nie uważam, żeby podłoga musiała być ciemna, natomiast nie wiem nawet, czy ściany są otynkowane, czy pozostawiła Pani drewno. Jest tu za dużo różnych aspektów do wzięcia pod uwagę, żebym mogła Pani dobrze doradzić. Pozdrawiam!

      Reply