21 komentarzy

  1. Anka Skakanka
    20 grudnia 2016 @ 08:44

    Super wpis, będę teraz sprawdzała z tą listą jak jest u mnie 😀

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      20 grudnia 2016 @ 15:41

      powodzenia! 🙂

      Reply

  2. Prosto z wnętrza
    20 grudnia 2016 @ 15:08

    Bardzo ciekawy wpis, dający wiele do myślenia. czytając go sama się rozejrzałam po swoim mieszkaniu:) U mnie akurat niedobór światła się kłania i z tym staram się walczyć. Pozdrawiam

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      20 grudnia 2016 @ 15:43

      Na szczęście kupowanie i dobieranie lamp to (chyba nie tylko dla mnie? :)) czysta przyjemność, rynek jest bardzo bogaty w piękne lampy.

      Reply

  3. Martin
    20 grudnia 2016 @ 16:08

    Hej, świetny wpis 🙂
    Jeśli jednak mógłbym coś poradzić to używanie znacznika przy pisaniu tekstów 🙂
    Po wejściu na stronę główną trzeba długo czekać aż się wszystko załaduje, a tak ładowałby się tylko wpis, w który byśmy weszli.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      20 grudnia 2016 @ 16:15

      Dziękuję 🙂
      Chodzi o znacznik "czytaj dalej"? Jasne, zapominam go dodawać do wpisów -teraz uzupełniłam o niego ostatnie wpisy.

      Reply

  4. Monika P.
    20 grudnia 2016 @ 16:50

    Błąd numer jeden, który widać od razu – nie zatrudnienie projektanta 😉 … A tak na poważnie, to według mnie największym błędem jest stawianie wyglądu ponad funkcjonalność. Brak odpowiedniego balansu między tymi aspektami urządzania wnętrz. Z reguły prawie każdy kto nie zatrudnia projektanta (a na dodatek urządza swoje pierwsze mieszkanie) skupia się tylko na estetyce, bo większość nie ma pojęcia o funkcjonalności i potencjalnych problemach, które mogą wyniknąć z jej braku.

    Np zamiast oddzielnego stołu w kuchni, przedłużenie blatu i zamiana w nieustawną wyspę/barek na góra 3 siedziska, tylko dlatego, że to "fajnie wygląda". A ta wyspa zajmie sporo miejsca (braknie przez nią miejsca na normalny stół), a wcale sporo osób przy niej nie usiądzie (w przypadku gdy inwestorzy robią często przyjęcia dla wielu osób). Takie rozwiązanie może nie być złe o ile jest przemyślane i miejsce na ten stół w salonie z aneksem kuchennym się znajdzie… Czy chociażby wymieniony przez Ciebie brak przestrzeni magazynowej, szczególnie na etapie zamawiania mebli. Nie mówiąc już o tym, że meble na wymiar są pojemniejsze i solidniejsze (bo bardziej przemyślane) niż podobna szafa z sieciówki. I ja tak mogę w nieskończoność sobie marudzić 🙂

    Podsumowując mnie najbardziej razi (a nie jestem projektantem) wygląd>funkcjonalność.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      3 maja 2017 @ 12:33

      zgadzam się i cóż, bez projektanta najczęściej nawet ten "wygląd", na który się stawia, nie jest zbyt efektowny 😉

      Reply

  5. Unknown
    20 grudnia 2016 @ 16:58

    Puste ściany i wszystko zabardzo dopasowane na nie? To nie zgadza sie z moim podjejsciem do nowoczesnego pieknego wnetrza to wlasnie sciany i jednolity kolor sa takie piekne i efektowne… i na topie na świecie 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      3 maja 2017 @ 12:32

      Ja nie lubię takich "katalogowych" wnętrz z pustymi ścianami i max. dwoma-trzema kolorami.

      Reply

  6. Marta (Pani Sowa)
    20 grudnia 2016 @ 18:55

    Świetne uwagi, dzięki!

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      3 maja 2017 @ 12:31

      Bardzo proszę 🙂

      Reply

  7. Hokus Pokus Home
    20 grudnia 2016 @ 21:31

    Super wpis. Co do zaslon wszystko pięknie ladnie tylko czasami nie da się powiesić zaslon przy suficie i co wtedy? Np. W starych blokach gdzie nad oknem jest wystające na głębokość 20 cm nadproze aż do sufitu. .. wieszajac zasłony przy suficie mamy dziwnie wygladajaca przestrzen od zaslony do ściany na ok. 30cm i skracamy pomieszczenie wiec nie wiadomo co gorsze – to czy niżej powieszone zasłony…

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      3 maja 2017 @ 12:30

      Chyba w takim wypadku lepiej powiesić zasłony niżej. Swoją drogą nigdy nie widziałam takiego nadproża w bloku, może masz tam zabudowane jakieś rury?

      Reply

  8. Anonimowy
    21 grudnia 2016 @ 00:21

    Ad pkt 7. Wszystko pięknie, tylko że w mieszkaniu 51 m2 nie wyodrębnisz osobnej garderoby, pozostają tylko szafy wnękowe (jak masz wnęki) lub zabudowy 🙁

    Reply

    • Lika
      30 grudnia 2016 @ 02:22

      mam 50m mieszkanie i udało mi się wyodrębnić garderobę i to myślę niewielkim kosztem (ok. 1500 zł przebudowa ścianek + zabudowa garderoby na wymiar 1000 zł – po kosztach materiałów 😉 ), co było najlepszym pomysłem jaki mogłam zrealizować. Choć jak kupowałam mieszkanie to nawet nie marzyłam o tym, że może to być możliwe. Odbyło się to kosztem kuchni, która była nieproporcjonalnie duża do potrzeb dwóch młodych osób. Można? Można 😉

      Reply

  9. Agata - Ruby Times
    2 stycznia 2017 @ 10:51

    Bardzo fajny wpis. Z moich mieszkaniowych grzeszków największy to zdecydowanie za dużo ciemnego drewna. Ale od jakiegoś czasu staram się je przełamywać meblami w innych kolorach 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      18 stycznia 2017 @ 14:23

      słuszny kierunek 😉

      Reply

  10. Ala
    6 sierpnia 2017 @ 16:21

    super wpis,lamp u nas chyba pod dostatkiem,uwielbiam różne źródła światła,ale wiem,że rozmiar dywanu zbyt mały,tylko mnie w tym utwierdziłaś,zapamiętam przy wymianie 🙂

    Reply

  11. Anonimowy
    6 lutego 2018 @ 15:42

    Mam pytanie. Oooogromnie podobają mi się wnętrza z duszą, które niewątpliwie posiadają mieszkania w kamienicach. Co mam zrobić, żeby przenieść taką "kamienicową" duszę do naszego mieszkania w nowym bloku na 60m2 z masą wnęk (kuchnia z salonem, plus dwie małe sypialnie, plus ogromny przedpokój (kosztem pokoi), i dwie łazienki)? Da się to zrobić? czy raczej nie z racji pomieszania dwóch różnych stylów? Czego unikać? Co nie będzie pasowało? Gdzie można popełnić błąd i dlaczego? Mam nadzieję, że wyraziłam to o co mi chodzi 😉 Byłabym bardzo wdzięczna o wskazówki.
    Justyna

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      6 lutego 2018 @ 16:20

      Dzień dobry, odpowiedź na to pytanie to cały projekt wnętrza. Niestety, nie potrafię w kilku zdaniach udzielić wskazówek tego typu. Ja jednak przyznam, że nie jestem fanką udawania, jeśli mieszkanie jest w bloku to nie należy urządzać go tak samo, jak mieszkania w kamienicy.

      Reply