24 komentarze

  1. Kobieta po czterdziestce
    10 września 2015 @ 22:16

    Masz rację w 100%:) Drewno, kamień, wełna, to podstawa aranżacji, zawsze się obronią same w sobie. Grunt to dobre fundamenty 🙂 Buziaki Aga Ps. Piękne inspirujące zdjęcia.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      11 września 2015 @ 11:50

      Dziękuję Ci Aga! P.S. Widziałam Twoje samowary, obłędne! 🙂

      Reply

  2. Ola | Mikmok blog
    11 września 2015 @ 00:14

    W końcu jakieś inne wnętrza niż "białe skandynawskie mieszkanka" 😉 Lubię taki klasyczny, ponadczasowy styl, pełno obrazów i luster w pięknych ramach 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      11 września 2015 @ 11:51

      Ja też uwielbiam, choć przewagą stylu skandynawskiego jest…niski budżet, jaki musimy na niego przeznaczyć. Te wnętrza z obrazami i lustrami są zdecydowanie wysokobudżetowe 🙂

      Reply

  3. Unknown
    11 września 2015 @ 06:32

    Dzień dobry,
    Wspaniały wpis. Dziękuję!
    pozdrawiam,
    K.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      11 września 2015 @ 11:52

      Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! 🙂

      Reply

  4. Skandichic
    11 września 2015 @ 06:50

    Świetny wpis! Aż trudno uwierzyć, że niektóre z tych wnętrz powstały w latach 50!

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      11 września 2015 @ 11:52

      Tak, te modernistyczne wnętrza z lat 50. zasługują chyba na osobny wpis 🙂

      Reply

  5. Small world of design
    11 września 2015 @ 09:53

    Piękne wnętrza. Myślę, że naturalne materiały i dodatki z duszą (obrazy, lustra, bibeloty) sprawiają, że wnętrze może być ponadczasowe.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      11 września 2015 @ 12:07

      Dokładnie tak 🙂 pozdrawiam serdecznie.

      Reply

  6. Judyta
    11 września 2015 @ 10:01

    Osobiście znam jedną osobę, która zaprojektowała swoje wnętrze 20 lat temu i nadal wygląda ono dobrze. Postawiono w nim na klasyczne materiały i meble, których równie dobrze można by użyć dziś.
    Wnętrza ponadczasowe są trudne ze względu na to, że muszą być konsekwentnie "zrobione i prowadzone". A pokus wkoło mnóstwo 🙂 Dlatego moim zdaniem są to wnętrza dla osób już trochę doświadczonych i obytych z własnymi wnętrzami, stylem i gustem.
    Pozdrawiam 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      11 września 2015 @ 12:07

      Ja mam szczęście znać co najmniej kilkanaście takich osób i ich ponadczasowych wnętrz, te wnętrza, jak widzę teraz, dość mocno na mnie wpłynęły. Masz rację, że chodzi właśnie o to, że te osoby mają tak wyrobiony gust, że nie czyhają na nie żadne pokusy 🙂 z tym, że nie chodzi to często o doświadczenie tylko o świadomość, którą wyniosło się z domu.

      Reply

  7. Rafał
    11 września 2015 @ 11:53

    Bardzo podobają mi się wnętrza które prezentujesz. Naprawdę są ponadczasowe i klasyczne. Tak jak lubię.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      11 września 2015 @ 12:09

      Rafale, bardzo się cieszę i zapraszam tu częściej 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

      Reply

  8. mirat
    16 września 2015 @ 09:08

    Te stare wnętrza mają duszę i styl.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      16 września 2015 @ 11:32

      Tak! 🙂

      Reply

  9. Waluk
    16 września 2015 @ 12:30

    Wybierając rzeczy nie modne można zaprojektować niezłe wnętrza, jakoś utkwiło mi to w pamięci, musze spróbować odwrócić się od dotychczasowych założeń.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      16 września 2015 @ 12:36

      Warto nie oglądać się na trendy, choć sama wiem, że to trudne. To, co zawsze będzie ponadczasowe to drewno, kamień i szkło – staram się do tego przekonywać moich czytelników.

      Reply

  10. Patrycja
    16 września 2015 @ 20:02

    Piękne wnętrza! Kocham taki wystrój, niestety jest drogi. Tak jak Ty, muszę się zadowolić prostym stylem skandynawskim 😉

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      15 listopada 2015 @ 13:56

      O nie, ja się nie będę zadowalać stylem skandynawskim! 🙂 Przeszukuję targi staroci, olx itd. – z czasem uda mi się stworzyć wnętrze klasyczne 🙂

      Reply

  11. PLH
    21 września 2015 @ 10:59

    Ciekawa jestem, jak oceni nasze obecne aranżacje historia 🙂 Te wszechobecne cegły i produkty cegłopodobne, narożniki, napisy na ścianach, panele podłogowe, co z tego wejdzie do kanonu ponadczasowego, a co zostanie uznane za przeżytek?

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      15 listopada 2015 @ 13:58

      No, panele na pewno nie wejdą do kanonu 😛 Ale też jestem ciekawa perspektywy za 30-50 lat.

      Reply

  12. Karolina
    28 października 2016 @ 18:31

    Mam gęsią skórkę na rękach gdy oglądam Le Corbusiera czy van der Roha. Trafiłam na Pani Blog szukając zdjęć kuchni z elementami luster, które trafią do mojego NISKOBUDŻETOWEGO (więc z nutą skandynawsko – industrialną) wnętrza i jestem zachwycona zawartością 🙂

    Reply

  13. Anonimowy
    23 listopada 2017 @ 14:11

    Mam pytanie – czy ta opaska na drzwiach na 1 zdjęciu jest zrobiona ze sztukaterii czy jest to drewniana opaska taka klasyczna , którą robi się do drzwi.? Dziękuję

    Reply