19 komentarzy

  1. jola_dk
    27 stycznia 2015 @ 18:52

    Tego typu rozwiązania są bardzo pomysłowe i faktycznie pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Niestety w większości przypadków zestawienie kuchni zawierającej tyle praktycznych zastosowań wiąże się z wysokim kosztem. No ale jak to w życiu bywa – odwieczny kompromis. 😉

    Pozdrawiam

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      27 stycznia 2015 @ 19:35

      Część wymienionych przeze mnie rozwiązań rzeczywiście jest bardzo kosztowna, ale na szczęście nie wszystkie 😉

      Reply

  2. Sylwia
    27 stycznia 2015 @ 21:20

    Wszystkie rozwiązania bardzo mi się podobają. Niestety w swoim mieszkaniu takich nie mam (wielka szkoda), a podejrzewam, że naprawdę bardzo ułatwiają funkcjonowanie w tak trudnym pomieszczeniu jak kuchnia, gdzie wszytko ciągle jest "w ruchu".

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      29 stycznia 2015 @ 20:42

      Sylwio, będziesz w każdym razie wiedzieć gdzie zajrzeć przy następnym remoncie kuchni 😉 Pozdrawiam.

      Reply

  3. refreszing
    28 stycznia 2015 @ 00:09

    Ja ok.10lat temu wydarzyłam sobie aby w blacie kuchennym była wymontowana deska,bez konieczności używania dodatkowej. Z Twojego wpisu Zaciekawiły mnie te blaty wykonane z konglomeratów. Super patent z deską na zlewie. Okrągła kuchnia mnie jednak nie przekonuje,wykonując jedną czynność zazwyczaj mamy w kuchni coś w ręce,obracanie kuchniomebla ażeby zrobić coś z tą rzeczą w innym miejscu,moim zdaniem,nie wnosi żadnej oszczędności czasu pracy w kuchni,czy logistyki,suma sumarum zamiast kręcenia pewnie byśmy ją obchodzili. Może też nie widzę geniuszu tego projektu i za kilka lat uderzę się w pierś? 😉 pozdrawiam

    Reply

    • Wnętrza Zewnętrza
      29 stycznia 2015 @ 15:13

      Tu chyba chodzi o malutkie kuchnie, gdzie nie ma miejsca, żeby ją obchodzić dookoła

      Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      29 stycznia 2015 @ 17:04

      A ja myślę, że w tej obrotowej kuchni chodzi o efekt "wow", mogłaby fajnie wyglądać na środku ogromnego salonu albo biura. Jednocześnie można ją zamknąć i raz-dwa ukryć nieporządek.

      Reply

  4. Unknown
    28 stycznia 2015 @ 23:59

    Świetn rozwiązania. Podobają mi się narożne szuflady. Ostatnia kuchnia jest niezłą ciekawostką przyrodniczą 😉

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      29 stycznia 2015 @ 17:06

      Mnie też narożne szuflady bardzo odpowiadają – to odkrywcze i jednocześnie proste rozwiązanie (może wykonać je każdy stolarz)

      Reply

  5. Dagmara FORelements.pl
    29 stycznia 2015 @ 01:44

    Noooo, bardzo wyczerpujący post i bardzo potrzebny. Wszystkie te sztuczki, schowki, narożne szuflady ratują mieszkańców małych przestrzeni przed zasypaniem ich przez pudła i drobiazgi. Fajne.

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      29 stycznia 2015 @ 17:10

      Dzięki 🙂

      Reply

  6. lifespacer.pl
    30 stycznia 2015 @ 07:16

    Bardzo fajne podsumowanie. Narożnych szuflad żałuję, ale jak wiadomo budżet ogranicza, chociaż w sumie teraz mając pudło można zawsze dokupić systemy i nowe fronty. Dla mnie okap wysuwany z blatu jest bomba, nie widziałam wcześniej takiego rozwiązania!

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      4 lutego 2015 @ 14:42

      Jest fajny, ale trzeba też pamiętać, że zajmuje miejsce w szafce poniżej.

      Reply

  7. Aleksandra
    16 marca 2015 @ 22:00

    Cała masa inspiracji, która przyda mi się bardzo, bo niedługo czeka mnie urządzanie kuchni w nowym domu. Super, że teraz na rynku można wybierać z pośród tak wielu różnorodnych systemów do kuchni:)

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      16 marca 2015 @ 22:03

      Zapraszam po kolejne inspiracje i urządzanie wnętrza równocześnie ze mną (bo ja też niebawem będę to robić). Pozdrawiam serdecznie.

      Reply

  8. walcz o wolność Tomku w swoim domku!
    18 października 2015 @ 22:31

    Nic nie napisalas o AGD: szuflady pakujace próżniowo, szuflady podgrzewające naczynia, krany gotujące wodę…

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      19 października 2015 @ 09:36

      Zgadza się, całkowicie ominęłam AGD, to temat na inny wpis. Dziękuję jednak za uzupełnienie, pozdrawiam 🙂

      Reply

  9. Anonimowy
    17 lutego 2017 @ 11:14

    Czy mogę prosić o informację w jaki sposób zostało wykonane łączenie blatu ze ścianą? Z góry dziękuję 🙂

    Reply

    • Katarzyna Antończyk, Architekt Na Szpilkach
      17 lutego 2017 @ 15:37

      Rozumiem, że pytanie dotyczy blatu z konglomeratu? Blat montowany i łączony na gorąco jest na miejscu budowy, przez firmy sprzedające te rodzaje blatów (Corian, Staron).

      Reply